SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IK Lågan Hörby
Handboll

IK Lågans organisation
 
Styrelsen

IK Lågans styrelse för säsongen 2023/2024

Roll Namn Mail Tele
Ordförande Pernilla Gren pernillag@outlook.com 0734-424510
Ledamot Philip Brorsson Philipbrorsson93@hotmail.com  
Ledamot Josefin Gren josefin.gren@icloud.com  
Ledamot Oliver Allemog

o.allemog@gmail.com

 
Ledamot Erica Olofsson erre1999@live.se  
Ledamot Maria Tetens

tetensmaria@gmail.com

 
Ledamot Therese Herrmann therese.herrmann@gmail.com  
Ledamot Daniel Sparr

daniel.sparr@live.se

 
Suppleant 1 Anki Lindblad anki@lindblads.net  
Suppleant 2 Sebastian Nilsson

sebastian.nilsson@aol.com

 
Styrelsen   styrelsen@iklagan.com  

 

Administration/Tävling
Ansvarig: Göran Nilsson
 

Domare

 
Funktionär
 
Cuper
Göran Nilsson, Magnus Rosvall, Anki Lindblad, Johannes Rosvall, Åse Persson, Eva Kylli, Linda Gustafsson
 
 
USM
 
Beachplanen
Vakant
Ekonomigruppen
Ansvarig: Oliver Allemog
 

Kiosken

Åse Persson, Linda Gustafsson
 

Revision
Rikard Tjäder, Katarina Persson, Andreas Pirsman
 
Newbody
Göran Nilsson
 
Folkspel
Kansliet
Marknadsgruppen
Ansvariga: Josefin Gren & Therese Herrmann
 

Arrangemang

Linda Nilsson, Jessica Tjäder

 

 
Sponsorgrupp
Niclas Gustafsson, Linda Bernsson, Johannes Rosvall, Johan Sandström, Christer Lindblad 
 
Trivselgrupp
 
 
Media
Oliver Allemog
Ungdomsgruppen
Ansvarig: Maria Tetens & Daniel Sparr
 

Lägerverksamhet

 
 
Barnrätt och värdegrund
 
 
Planering, uppföljning och rekrytering
 
 
Utbildning och mentorskap
 
 
Seniorgruppen

Ansvarig: Philip Brorsson

 
Herr
Henrik Andersson & Richard Hellström
 
Dam
Erika Jeppson
 
 
Valberedningen

Ansvarig: Lena Persson

 
Ledamöter
Anders Nilsson, Lena Persson, Fredrik Allemog
 
 
Facebook
Huvudsponsorer
Folkspel
Gräsroten
Sponsorhuset